• Movie slide 1
  • Movie slide 2
  • Movie slide 3
ads
تبلیغات
درخواست فیلم

فول آرشیو خوانندگان

دانلود فیلم قاعده‌ی تصادف با لینک مستقیم

دانلود فیلم قاعده‌ی تصادف با لینک مستقیم

دانلود فیلم ایرانی قاعده ی تصادف با لینک مستقیم و کیفیت بالا از سرور جهان دانلود

دانلود فیلم سینمایی ایرانی قاعده ی تصادف با لینک مستقیم و بصورت رایگان ار رسانه ی فرهنگی جهان دانلود دریافت نمایید

ghaedeye-tasadof

نام فیلم: قاعده ی تصادف

ژانر:  اجتماعی

کارگردان: بهنام بهزادی

ستارگان: اشکان خطیبی، امیر جعفری، سروش صحت

خلاصه داستان: داستان چند جوان است که دور هم جمع شده اند تا تیاتری را آماده و در خارج از کشور به روی صحنه ببرند اما  ….

اخبار و حواشی: قاعده ی تصادف داستان ساده ای است ، که در پیچیدگی های بزنگاه تصمیم گیری ها معنا می شود . بزنگاهی که یادآور کامیکازه هاست.
آدمی های فیلم بهزادی بدون تنش ویژه ای صحنه ی نمایش را ترک می کنند ، به زندان نمی افتند ، نمی میرند ، مرتکب جنایت نمی شوند . حتی سازش ومصالحه ای در کار نیست ، اما طرفین دعوا، دچار غبنی می شوند ، که مایه منفعت طرف مقابل هم نیست .
آدمی های قاعده ی تصادف با هم بیگانه اند . این بیگانگی از سر لجاجت نیست ، از آن جایی این بیگانگی شروع می شود ، که فراموش می کنند ، الفبای ادبیات دلربای دو طرف با هم فرق می کند . حتی سعی می کنند ، در یک فضای معقول گفت و گو کنند ، تصمیم های احساسی نگیرند و علاوه بر دوره کردن خودشناسیشان ، به تشخیص درستی از طرف مقابلشان دست پیدا کنند ، اما به دلیل نداشتن زبان مشترک ، در این تلاش هم ناکام می مانند .
قاعده ی تصادف فقط انشقاق میان نسل ها نیست . این که طرز تفکر نسل ها با هم متفاوت است  و در این نزدیک شدن هیچ کدام تلاشی نمی کنند ایده ی دمدستی فیلم نمی ماند.  حتی نشانه ی شوریدن جوان ترها  بر سنت ها ی پیشینیانشان نیست . دیالوگ شهرزاد و پدرش (با بازی امیر جعفری ) موید همین نکته است . هم پدر و هم دختر این را شنیده اند ، که بحران را می توان با مسالمت و حتی ملایمت برطرف کرد . می توان شرایط طرف مقابل را در نظر گرفت . می توان به او حق داد و منصفانه درباره ی او قضاوت کرد ، اما جایی که پای خواسته ها در میان است ، آن وقت مذاکره ی مسالمت آمیز جای خود را به تنش و دعوا و بحران می دهد