• دانلود فيلم ايراني حکایت عاشقی با لينک مستقيم و کيفيت بالا از سرور جهان دانلود

  فيلم سينمايي حکایت عاشقی را با لينک مستقيم و بصورت رايگان از رسانه ي فرهنگي جهان دي ال دانلود نماييد

  نقد و بررسي کامل فيلم حکایت عاشقی  + اخبار و حواشي و تصاويري از فيلم حکایت عاشقی

  دانلود فيلم حکایت عاشقی

  نام فيلم : حکایت عاشقی
  گروه فیلم : دفاع مقدس
  سال تولید : 1393
  کارگردان : احمد رمضان زاده

  بازیگران : بهرام رادان، شوان عطوف، قطب‌الدین صادقی، بهمن زرین‌پور، شیلان رحمانی، کیمیا مرادیان، پیام علوی، محمد بکتاش، نرگس امینی، حسین اعتماد و …
  خلاصه داستان : 

  «حکایت عاشقی» داستان یک عکاس ایرانی است که به عنوان اولین عکاس بعد از بمباران شیمیایی حلبچه وارد این شهر می‌شود و عکاسی می‌کند. این عکاس در طی این سفر با دختری آشنا می‌شود و ماجراهای عاشقانه‌ای میان آن‌ها شکل می گیرد. دانلود با لینک مستقیم رایگان از سایت دانلود روزانه

  نقد و بررسي کامل فيلم حکایت عاشقی

  به گزارش خبرگزاری برنا، در برنامه پنجشنبه شب  10دی ماه سینمای ایران، فیلم سینمایی «حکایت عاشقی» با حضور احمد رمضان زاده کارگردان فیلم و جبار آذین منتقد نقد وبررسی شد و در قسمت دوم میزگرد افتتاح مدرسه ملی سینمای ایران با حضور دکتر روح الله حسینی مدیر مدرسه ملی و خسرو سینایی (سینماگر) برگزار شد.

  در بخش اول برنامه که به نقد و بررسی فیلم «حکایت عاشقی» اختصاص داشت احمد رمضان زاده کارگردان فیلم درباره دغدغه اش برای ساخت فیلم، گفت: از آنجایی که خودم اهل کردستان هستم و از نزدیک با فاجعه کردستان آشنا بودم و آوارگان و شیمیایی های حلبچه را از نزدیک دیده بودم واز همان زمان دغدغه ای برای ساخت فیلمی درباره این موضوع در من وجود داشت.

  از اکران فیلم راضی نیستم

  کارگردان «حکایت عاشقی» ادامه داد: همانطور که می دانید صدام روستاهای کردستان ، سردشت و حلبچه را بمباران شیمیایی کرد و عکاسانی که در این جنگ وارد حلبچه شدند توانستند این صحنه ها را ثبت کنند که بعدها همین عکس ها موجب شد تا حلبچه جهانی شود .

  وی خاطرنشان کرد: در این اتفاق ایران ایثارگری های خود را نشان داد و سال های سال ایران فریاد زد که صدام مردم خودش را شیمیایی کرد. حکایت عاشقی قصه ای عاشقانه در بستر جنگ است که درد مردم را نشان می دهد و داستان آن درباره خبرنگاری است که وارد حلبچه می شود و با خانواده ای که قربانی جنگ هستند آشنا می شود و با آنها زندگی می کند.

  رمضان زاده با بیان اینکه در این فیلم بر سندیت تاکید زیادی داشته است، افزود: به همین دلیل هم برای اینکه نشان دهیم اتفاقات فیلم واقعی بوده است مستندهایی از همین اتفاقات را هم در فیلم نشان دادیم.

  وی درباره اکران فیلم نیز گفت: از اکران فیلم راضی نیستم زیرا در گروه آزاد اکران شد و سانس های آن چرخشی است اما با این حال بازخورد مخاطب از فیلم خوب بوده است.

  کارگردان فیلم «حکایت عاشقی» ادامه داد: این فیلم  12 سالن برای نمایش داشت و به جز دو سالن که ثابت بود بقیه سالن های آن چرخشی بود. شورای صنفی اعلام کرده بود که اگر فیلمی آزاد اکران شود یک ماه فیلم را در اکران نگه می‌داریم و من تقاضا دارم شورای صنفی به قوانین خود پایبند باشند زیرا در غیر اینصورت مخاطب نمی تواند فیلم را ببیند و به نوعی فیلم سوزی است.

  وی در ادامه خاطرنشان کرد: قصه فیلم درباره مقطعی از تاریخ کشور است که در آن سرنوشت دو کشور باهم گره خورده است و ما می‌خواهیم نسل جدید هم با این اتفاق ها و ایثارها آشنا شوند. در اینجا باید یادآور شوم که نماینده کردستان عراق به ایران آمد و طبق صحبت هایی که باهم داشتیم قراراست فیلم در حلبچه هم نمایش داده می شود.

  با فاجعه حلبچه نسل های بعدی هم آسیب می بینند

  رمضان زاده گفت: با ساختن این فیلم درواقع می خواستم به این موضوع برسم که بعد از بمباران شیمیایی حلبچه نه تنها نسل های 20 سال بعد بلکه نسل های بسیار بعدتر هم آسیب می بینند.

  وی ادامه داد: البته من معتقدم تنها یک فیلم نمی تواند چنین حادثه ای را به خوبی نشان دهد و هرچند سال یکبار باید فیلم هایی درباره چنین موضوعاتی ساخته شود.

  رمضان زاده درباره مدت زمان فیلمبرداری فیلم نیز گفت: فیلمبرداری فیلم 60 روز طول کشید و لوکیشن های فیلم در حلبچه ، سوهانک ، شهرک دفاع مقدس و بخشی هم در جنوب تهران که ساختمان های خرابه وجود داشت ، گرفته شده است.

  رمضان زاده همچنین گفت:  باید یادآور شوم که فرماندار حلبچه هم امکانات خوبی را برای ما آماده کرد تا مشکلی برای ساخت فیلم نداشته باشیم. بازهم درباره این موضوع فیلم می سازم زیرا اگر اینکار را نکنیم آیندگان از خاطرشان خواهد رفت که چه اتفاقی افتاده است .

  وی با بیان اینکه مردم حلبچه ایران را خیلی دوست دارند ادامه داد: مردم حلبچه زمانیکه متوجه می شوند که فردی به زبان فارسی صحبت می کند از او بسیار استقبال می کنند زیرا برایشان مهم است که فیلمی درباره آنها در ایران ساخته شده است.  آنقدر ایرانی ها را دوست دارند که می توان گفت 70 درصد آنها فارسی صحبت می کنند.

  کارگردان فیلم «حکایت عاشقی» خاطرنشان کرد: گروه بسیار خوبی در این فیلم همراه من بودند و همه سعی کردند فیلم به خوبی پیش برود اما امیدوارم اکران خوب باشد زیرا اگر مردم فیلم را نبینند به نوعی فیلم سوری کرده ایم.

  حکایت عاشقی ساختار خوبی دارد

  جبارآذین نیز که به عنوان منتقد در برنامه حضور داشت نیز گفت: «حکایت عاشقی» از نظر فرم و محتوا ساختار خوبی دارد و موضوعی دارد که تا آخرفیلم مخاطب را با خود همراه می کند.

  وی ادامه داد: حکایت عاشقی درباره بمباران حلبچه و قصه عشقی است که از حلبچه رویش می کند که با پرداخت مناسب تبدیل به یک اثرسینمایی تاثیرگذار به نام حکایت عاشقی شده است . در حلبچه مرگ هایی اتفاق می افتد که به همراه مرگ های انسانی، عشق هم کشته می شود.

  آذین یادآور شد: به همراه عشقی که در این فیلم از آن صحبت می شود در این فاجعه معرفت ها ،عشق و انسانیت هم می سوزد اما خاکستر آن از یادها نمی رود و شاهد رویش عشق تاره ترهستیم و این خاکستردر جاهایی هم زبانه می کشد و قصه عشقی شکل می گیرد که ویژگی خاصی دارد که این موضوع در این اثر برجسته است.

  وی با بیان اینکه مثلث عشقی فیلم بین سه شخصیت اتفاق می افتد ،افزود:  اغلب در فیلم فارسی ها شاهد هستیم که رقبای عشقی با هم جدال می کنند تا یکی از بین برود از سوی دیگراین فیلم مانند فیلم های هندی نیست که عشق پیشکش می شود.

  وی ادامه داد: البته یکی از اشکالا ت فیلم این است که برای زیبایی بیشتر از مستندهایی استفاده کرده است که کیفیت ندارد و یکدستی فیلم را از بین برده است.

  وی درباره کاستی های فیلم نیز گفت: شخصیت زن که بین دو قطب قرار گرفته باید در انتها دست به انتخاب بزند که اینکار را نمی کند و در جاهایی که این شخصت باید تغییر کند باز هم این اتفاق نمی افتد. طبیعی است که در این 20 سال اتفاقات زیای افتاده اما ما در فیلم اینها را نمی بینیم.

  این منتقد سینما درباره بازی ها در فیلم نیز گفت:  پردازش خوب شخصیت ها موجب شد تا کارگردان بازی خوبی از بازیگرها بگیرند که این امر در مورد بازی خوب بهمن زرین پور به خوبی مشخص است.

  دانلود فيلم حکایت عاشقی

  دانلود فيلم حکایت عاشقی

  دانلود فيلم حکایت عاشقی

  دانلود فيلم حکایت عاشقی

  دانلود فيلم حکایت عاشقی

  دانلود فيلم حکایت عاشقی

   

  باکس دانلود
  کیفیت 720
  دانلود
  کیفیت 480
  دانلود
  این مطلب را به اشتراک بگذارید

  مطالب مرتبط

  راهنمای دانلود

  1- برای دانلود، به روی عبارت "لینک دانلود" کلیک کنید و منتظر بمانید تا پنجره مربوطه ظاهر شود سپس محل ذخیره شدن فایل را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا دانلود تمام شود.
  2- اگر نرم افزار مدیریت دانلود ندارید، پیشنهاد می شود برای دانلود فایل ها حتماً از یک نرم افزار مدیریت دانلود و مخصوصاً FlashGet استفاده کنید.
  3- تمامی لینک های موجود در سایت به صورت مستقیم بوده و شما میتوانید هر موقغ که خواستید با استفاده از نرم افزار FlashGet دانلود را متوقف و سپس از ادامه دانلود نمایید.
  4- فایل دانلود شده به صورت فایل فشرده zip می باشد و شما باید برای خارج کردن فایل از حالت فشرده بر روی آن راست کلیک کرده و سپس Extract Here را بزنید سپس پسورد را وارد کرده و در آخر ok را بزنید تا فیلم از حالت فشرده خارج گردد.
  3- توجه داشته باشید به هنگام وارد کردن پسورد حتما آن را به صورت دستی و با حروف کوچک به صورت www.jahandl.com تایپ نمایید و از کپی کردن پسورد خودداری نمایید تا در موقع خارج کردن از حالت فشرده با ارور مواجه نشید.
  4- بعد از دانلود به هیچ عنوان اسم پوشه را تا زمان خارج کردن از حالت فشرده تغییر ندهید و همچنین تا پایان خارج شدن از حالت فشرده فیلم را اجرا نکنید.