• دانلود فیلم Gran Torino 2008 با کیفیت BluRay

    دانلود فیلم جدید Gran Torino 2008 با زیرنویس فارسی و لینک مستقیم

    دانلود فیلم سینمایی Gran Torino 2008 از سرور جهان دانلود

    جز ۲۵۰ فیلم برتر IMDB با رتبه ۱۴۱ و کاندیدای ۱ جایزه گلدن گلوب

    دانلود فیلم Gran Torino 2008

    نام فیلم: Gran Torino 2008

    کیفیت: BluRay 

    ژانر: درام

    محصول: آمریکا , آلمان

    کارگردان: Clint Eastwood

    زبان: انگلیسی

    امتیاز: 8.2/10

    بازیگران: Clint Eastwood, Bee Vang, Christopher Carley, Scott Eastwood

    خلاصه داستان: یک کهنه سرباز جنگ کُره به نام والت کُوالسکی ، پسر جوان آسیایی ای را که قصد سرقت اتومبیل فورد او را داشت ، به دام می اندازد و خانواده ی پسر در عوض مجازات او را مجبور می کنند که برای کُوالسکی کار کند. اما…

    نقد فیلم Gran Torino 2008 :

    داستان زندگی یک افسر کهنه کار والت کوالسکی (کلینت ایستوود) است که در جنگ بین دو کره شرکت کرده است. و به همین علت از مهاجرین متنفر است و تا حد زیادی او یک نژاد پرست است. اکنون محله ای که او در ان زندگی کرده است کم کم به محل زندگی مهاجران آسیایی تبدیل می شود و این مسئله او را به شدت ناراحت کرده است. وقتی او یک پسر مهاجر کره ای را هنگامی که قصد داشت ماشینش را به سرقت ببرد دستگیر می کند. رابطه ای بین او و پسر کره ای ایجاد می شود و کم کم احساس تنفرش از بین می رود تا جایی که حامی مهاجران دربرابر گروهی تبهکار می شود.

    همان طور که در مقدمه هم ذکر شد این فیلم آخرین فیلم ایستوود سرد وگرم چشیده روزگار می باشد. به نظرم می رسد که کلا آدم ها از جمله هنرمندان و کارگردان ها وقتی عمر خود را رو به پایان می بینند اثری از خود بر جای می گذارند که حکم امضای فکری هنرمند را در بر دارد. آنها در حالی که به پایان بازی زندگی خود نزدیک می شوند به سمت نتیجه گیری از زندگی پیش می روند. دیگر نمی شود از پرسش های فلسفی فرار کرد. همان پرسش هایی که زمان کودکی شروع می شوند و بعد فراموش می شوند و در نهایت در پیری دوباره زنده می شوند. این داستان هم به نظر من تلاش ایستوود می باشد در قالب والت کوالسکی برای یافتن و پی بردن به معمای معنای زندگی.

     دانلود فیلم Gran Torino 2008

    نمیدانم نویسندگان هنگام نوشتن داستان چیزی از نظریه مازلو می دانستند یا او را می شناختند یا نه اما داستان آنها نزدیکی زیادی با نظریه مازلو دارد. به همین علت این نوشته تلاش در تحلیل این اثر بر مبنای نظریه مازلو دارد.

    آبراهام مازلو یکی از روانشناسانی است که استعدادهای عظیم و بالقوه انسان را برای تحقق بخشیدن توانایی های خویش و یافتن معناهای ژرف تر زندگی را مورد بررسی قرار داد و نظریه ای در خور تقدیر ارائه کرد که آن را با نام هرم نیازهای مازلو می شناسند. وی نیازهای انسان را مانند هرمی می بیند که از نیازهای زیستی و اولیه شروع می شود و به نیازهای بالاتری مانند امنیت، دوست داشتن و دوست داشته شدن، احترام به نفس ارتقا می یابد و در نهایت در راس هرم به خود شکوفایی می رسد.

    داستان این فیلم حول محور جستجوی والت در یافتن معنای عمیق تری از زندگی می باشد، معنایی که انسان را به کمال می رساند. اگر بخواهیم بر اساس نظریه مازلو این موضوع را مورد بررسی قرار دهیم می توان مشاهده کرد که والت از سطح تعلق که سومین سطح هرم می باشد به سمت سطح چهارم که نیاز به احترام است در حرکت است.

    دانلود فیلم Gran Torino 2008

    در شروع فیلم با فردی نژاد پرست، خشک و بی روح و مواجه هستیم که شدیدا با هم محله ای های خود که کره ای هستند مشکل دارد. او با مسلمان ها یهودی ها مکزیکی ها و همه اقوام مشکل دارد. این از ویژگی بارز فردی است که در مرحله سوم قرار دارد و معنای زندگی را در نوعی پیوند و داشتن احساس تعلق به کشور، گروه، ملت، مذهب یا ایدئولوژی یافته است. هویت او وابسته به هویت گروه است. ارزش های اخلاقی این فرد بر مبنای همسو بودن با ارزش های یک گروه و/یا دور بودن از ارزش های گروهی دیگر شکل می گیرد. همین جا هم به نظر می رسد که نام فیلم که يک اتومبیل فورد ماستانگ مدل 1972 نشانه و نمادی است از همین موضوع. در واقع احساس بسیار شدیدی که والت نسبت به این ماشین دارد نیز نمادی است از احساس هویت آمریکایی والت.

    اما قهرمان داستان در این ارزش های اخلاقی گرفتار تناقض می شود. در ایام کهولت و پیری دیگر این نوع نگرش او را ارضا نمی کند. داوری هایش دچار نوعی تناقض شده است. کره ای های خلاف کاری را می بیند که کاری جز آشوب ندارند اما از طرفی دوستانی کره ای داد که آنها را به خانواده خود ترجیح می دهد و می گوید با اين زردهاي كثيف خيلي بيشتر احساس نزديكي مي كنم تا با خانواده لوس و گنديده خودم. کره ای هایی را می بیند که به خاطر قدردانی از والت، که در برابر خلافکارها از خانواده آنها حمایت کرده است، ورودی خانه اش را با هدایای زیادی جواب می دهند. یا در سکانسی خانمی را می بیند که کیسه خریدش پاره می شود شروع به داوری می کند و می نالد از روزگار اما در همان لحظه نوجوان کره ای را می بیند که به خانم کمک می کند.

    در نهایت والت خود را در آخر مرحله سوم هرم می بیند و ارزش های او دیگر تغییر کرده است. او به درک عمیق تری از خود دست یافته است و به جستجوی معنای عمیق تری از زندگی می پردازد. بهترین دوست او یک نوجوان کره ای است برایش مدال افتخاری که در جنگ کره نصیبش شده است ارزشی ندارد حتی دیگر ارزش و دلبستگی او به گران تورینو هم کمرنگ شده است.

    دانلود فیلم Gran Torino 2008

    در مرحله چهارم هرم، زندگی فرد دیگر ارزشهای جمعی و احساس تعلق خود به گروه را کمرنگ می بیند و به سمت نوعی پذیرش همگانی پیش می رود به سمت پذیرفتن بدون قید و شرط دیگران و نگاه کرد به انسان صرف نظر از رنگ و نژاد و فرهنگ. والت تبدیل به انسانی می شود که تنها هدفش سر و سامان دادن و آرام کردن اوضاع همسایه های کره ایش است. او دیگر راحت می تواند با دیگر دیگر فرهنگ ها، و دیگر گروه ها ارتباط برقرار کند. او برای نجات دادن تائو از وضعیتی که در آن قرار گرفته است حاضر می شود جان خود را بدهد و به این ترتیب به رستگاری می رسد. اما در سطح چهارم هرم مازلو شامل دو قسمت می باشد احترامی که به دیگران می گذاریم و احترامی که فرد به خود می گذارد. این مطلب با تصمیم والت برای کشتن خود برای نجات دیگری در تعارض و تضاد است. به نظر می رسد که والت گر چه از سطح سوم هرم حرکتی را آغاز کرده تا به درک عمیق تری از معنای زندگی برسد اما در این حرکت نمی تواند به سطح چهارم برسد. اما شاید بتوان طور دیگری هم داستان را تفسیر کرد. گران تورینو که به عنوان سمبلی در این فیلم و به صورت استعاری مسیری تکاملی را گام به گام همراه با والت می پیماید و در ابتدای فیلم فقط در گاراژی آن را نگاه می دارند و هر از چند گاهی فقط برای شستن آن را بیرون می آورند در انتهای فیلم در نمایی از دریای بیکران کنار جاده همراه با سایر ماشین ها و گام به گام با آنها در حال حرکت می باشد.

    باکس دانلود
    کیفیت دوبله 1080
    دانلود
    کیفیت دوبله 720
    دانلود
    تریلر
    دانلود
    صوت دوبله فارسی
    دانلود
    کیفیت Bluray Full HD (زبان اصلی)
    دانلود
    این مطلب را به اشتراک بگذارید

    مطالب مرتبط

    راهنمای دانلود

    1- برای دانلود، به روی عبارت "لینک دانلود" کلیک کنید و منتظر بمانید تا پنجره مربوطه ظاهر شود سپس محل ذخیره شدن فایل را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا دانلود تمام شود.
    2- اگر نرم افزار مدیریت دانلود ندارید، پیشنهاد می شود برای دانلود فایل ها حتماً از یک نرم افزار مدیریت دانلود و مخصوصاً FlashGet استفاده کنید.
    3- تمامی لینک های موجود در سایت به صورت مستقیم بوده و شما میتوانید هر موقغ که خواستید با استفاده از نرم افزار FlashGet دانلود را متوقف و سپس از ادامه دانلود نمایید.
    4- فایل دانلود شده به صورت فایل فشرده zip می باشد و شما باید برای خارج کردن فایل از حالت فشرده بر روی آن راست کلیک کرده و سپس Extract Here را بزنید سپس پسورد را وارد کرده و در آخر ok را بزنید تا فیلم از حالت فشرده خارج گردد.
    3- توجه داشته باشید به هنگام وارد کردن پسورد حتما آن را به صورت دستی و با حروف کوچک به صورت www.jahandl.com تایپ نمایید و از کپی کردن پسورد خودداری نمایید تا در موقع خارج کردن از حالت فشرده با ارور مواجه نشید.
    4- بعد از دانلود به هیچ عنوان اسم پوشه را تا زمان خارج کردن از حالت فشرده تغییر ندهید و همچنین تا پایان خارج شدن از حالت فشرده فیلم را اجرا نکنید.