• دانلود فیلم Mistres America 2015 با کیفیت BluRay

  دانلود فیلم جدید Mistres America 2015 با زیرنویس فارسی و لینک مستقیم

  دانلود فیلم سینمایی Mistres America 2015 از سرور جهان دانلود

  دانلود فیلم Mistress America 2015

  نام فیلم: Mistres America 2015

  کیفیت: BluRay

  ژانر: کمدی

  محصول: آمریکا

  کارگردان: Noah Baumbach

  زبان: انگلیسی

  امتیاز: ۶٫۷/۱۰

  بازیگران: Greta Gerwig, Lola Kirke, Seth Barrish

  خلاصه داستان:

  تریسی دانشجوی تنهای سال اول کالج در نیویورک است. او تجربه زندگی در این شهر شلوغ و پر زرق و برق را ندارد. او توسط دوست دیوانه اش اغوا شده و از این تنهایی درآمده و دست به کارهای جور وا جور میزند…

  نقد و بررسی فیلم Mistres America 2015 :

   نوآ بامباک – کارگردان و نویسنده ی آمریکایی – در چهار فیلم آخر خود به تدریج به سبک و سیاق مورد نظرش در فیلمسازی نزدیک شده و لحنی منحصر به فرد را پیدا کرده است. عناصر مضمونی و ساختاری مشترک در آثار اخیر او در چارچوب های مختلفی به کار گرفته شده اند. می توان گفت هر کدام از این آثار بستری برای آزمایش بخشی از قابلیت های ساختاری مد نظر فیلمساز فراهم کرده اند که این رویکرد به شکل مستقل از ارزش نهایی کار ، کارنامه ی او را قابل توجه می گرداند. تلاش برای کاهش حرکت طولی قصه و توجه به گسترش عرض متن ، پر کردن سکون حاکم بر فیلم ها با استفاده از دیالوگ نویسی ای که بر پراکندگی پیرامون موضوع تاکید می کند ، استفاده از صحنه های شلوغ که در آن تعداد زیادی شخصیت هم زمان به گفت و گو می پردازند و خلق فضایی سرخوشانه و جفنگ با استفاده از پراکندگی موضوعات از جمله رویکرد های ساختاری فیلمساز اند که در راس آنها نحوه ی شخصیت پردازی او خودنمایی می کند. تلاش بامباک ، برای خلق شخصیت های متفاوت از نمونه های سینمایی قبل از خود ، در اکثر آثار او مشهود است. خاکستری بودن در فیلم های نوآ بامباک تعریف متفاوتی به خود می گیرد و بیان طنزآمیز که عنصر مشترک چهار اثر اخیر اوست نقش ویژه ای در خلق این تمایز شخصیتی ایفا می کند. همچنین شخصیت ها در آثار بامباک جدا از مانع دراماتیک اصلی که در هر فیلم برایشان تدارک دیده شده ، همواره با مفاهیمی چون گذر زمان ، از دست رفتن فرصت ها و نارضایتی از وضع خود درگیر اند.

   می توان Mistress America را تلاشی برای بیان همان دغدغه هایی دانست که در فیلم قبل یعنی While we’re young به کار گرفته شده بودند. فیلم از دید “کارول” روایت می شود اما محور اصلی روایت بر “بروک” بنا شده است. “بروک” شخصیتی است که با بیشترین وسواس در فیلم پرداخت شده و جزییات بیشتری برایش در نظر گرفته شده است. همچنین او مشخص ترین نشانه های رفتاری را در بین کاراکتر ها به نمایش می گذارد و تا انتها بدون تغییر جهت و تحول خاصی به راه خود ادامه می دهد. چنانکه فیلم نشان می دهد او شخصیتی فعال ، سرخوش ، ساده و بدون چند لایگی و بسیار امیدوار است. در همان برخورد اول است که شروع می کند از ایده هایش برای کارول می گوید. ایده هایش در نوشتن ، نمایش و در کسب و کار. کارول را به خانه ی خود می برد. از گذشته اش می گوید و از ایده ای که برای طراحی تی شرت داشته و معشوقه ی دوست پسر سابقش “دیلان” ان را سرقت کرده است. “بروک” در همان برخورد اول همه چیز را برای “کارول” روی دایره می ریزد و فیلمساز با این شکل پرداخت ، قبل از هر چیز سادگی این شخصیت را برای مخاطب که در جایگاه “کارول” قرار گرفته و نظاره گر ماجراست نمایان می کند. تاکید بر سادگی “بروک” به ترسیم یک تیپ پاک و بی گناه منجر نمی شود و در همنشینی با سایر ویژگی هایش، درک می کنیم که او شخصیتی بی تفاوت است و گاهی می تواند خودخواه باشد اما در تمام وجوه شخصیتی اش به سادگی همان است که نشان می دهد. اوج موفقیت فیلمساز این نکته است که “بروک” به ستونی در روایت تبدیل می شود که قرار است از ابتدا تا انتها بدون تغییر باقی بماند و شخصیت های دیگر پیرامون او در این مسیر تغییر کنند و دست به رفتاری متفاوت بزنند. در نتیجه عدم پیچیدگی شخصیت او ، منطق درستی به ثبات اش در طول فیلم می دهد. ویژگی های خوب و درست اثر در همین محور تعریف می شود.

   اما در سمت دیگر “کارول” قرار دارد ، “دیلان” دوست پسر سابق “بروک” و تعدادی شخصیت دیگر که هر کدام ارتباط کم رنگی با این سه نفر دارند و حضورشان بیشتر به کار فضاهای شلوغ و پر حرفی های پراکنده ی مورد نظر فیلمساز می آید. شخصیت های پیرامون “بروک” در مسیر پیشروی فیلم دچار تغییر می شوند و این تغییر ، تاثیر گرفته از اوست اما وسواس مورد نظر فیلمساز در طراحی ثبات و پایداری و سادگی “بروک” در طراحی تحولات پیرامون او دیده نمی شود. “کارول” در ابتدا شخصیتی کمرو تا حدودی خجالتی تصویر می شود که توانایی جا افتادن در مکان جدید – دانشگاه – را ندارد. وقتی داستان دوستش را می خواند نمی تواند مشکلاتش را به او تذکر دهد ، علاقه اش را از او پنهان می کند. اما پس از دیدار اول با “بروک” ناگهان تغییر می کند. فردای همان ملاقات است که ایرادات تند و بی رحمانه ای به داستان دوستش وارد می کند. در ادامه به شکلی غیر عادی از علاقه اش به او پرده بر می دارد و نهایتن از زندگی خود “بروک” سو استفاده کرده و زندگی خصوصی او را سوژه داستان خود می کند. تنها همان سکانس های ابتدایی به شکل جدی عمل شخصیت پردازی را برای “کارول” انجام می دهند و باقی فیلم یا به ترسیم وجوه شخصیتی “بروک” اختصاص دارد یا صرف نمایش تغییرات “کارول” می شود. در واقع “بروک” در تمام طول فیلم در چارچوبی که برای شخصیت اش در نظر گرفته شده رشد می کند اما “کارول” مدام در حال بیشتر تغییر کردن است و این تغییرات به واسطه ی همان چند مولفه ای که در ابتدا گفته شد بنا می شود. “دیلان” که در نیمه ی ابتدای فیلم حضور ندارد و در دیالوگ های “بروک” شکل می گیرد در انتها نشان می دهد از انتخابش پشیمان است و می خواهد از همسرش جدا شود. در نتیجه ما نمی دانیم در وهله ی اول چرا از “بروک” جدا شده و حالا پشیمان شدنش از این تصمیم هم فقط بر مفهوم تغییر تاکید می کند در برابر ثبات “بروک”. در نتیجه تغییرات پیرامون در “کارول” با منطقی ضعیف رخ می دهد اما در “دیلان” عملن پا در هواست.

   دو شخصیتی که در پس زمینه ی این روابط دچار تغییر می شوند و کمک جدی ای به شکل گیری فیلم می کنند پدر و مادر “بروک” و “کارول” هستند که قصد ازدواجشان اسباب آشنایی این دو می شود اما در انتها از تصمیم خود منصرف می شوند. پدر “بروک” را به کل در فیلم نمی بینیم و تنها در یک سکانس صدایش را می شنویم ، مادر”کارول” هم اگرچه دوبار در ابتدا و انتهای فیلم حاضر می شود اما بیشتر وسیله ایست برای پرداختن به کارول و خودش به مرکز روایت تبدیل نمی شود. پرداخت مینیمال فیلمساز در شکل دادن به رابطه ی پدر و مادر آن دو ، تاکید مطلق بر مفهوم تغییر را موجه جلوه می دهد. تاکیدی که مطلق بودنش در مورد شخصیت های حاضر در فیلم از جمله “کارول” و “دیلان” به سطحی شدن روند خلق معنا توسط فیلمساز منجر شده است. همانطور که اشاره شد Mistress America تاثیر گذاری خود را از شخصیت “بروک” و نقش کاربردی اش در مرکز روایت می گیرد. “بروک” در مرکز این روابط قرار می گیرد و به راه خود ادامه می دهد. دیگران پیرامون او تغییر می کنند و از او تاثیر می گیرند اما “بروک” به سادگی از نو شروع می کند. بدون اینکه کینه ای از آدم های اطرافش به دل بگیرد. در بخشی از فیلم می گوید: ” من نمیگم آدم باید بدجنس باشه ، اما راه و روش کار همینه! ” در همین راستا است که او دلیلی برای پنهان کردن خودش نمی بیند و تمام کاستی ها را به عنوان روش ادامه ی زندگی پذیرفته است و پس از شکست ایده ی ساخت رستوران ، تنها چیزی که نیاز دارد یک ایده ی تازه است و یک مکان جدید.

  اختصاصی نقد فارسی

  دموی فیلم Mistres America 2015 (تریلر فیلم)

   

  تصاویر مربوط به صحنه های فیلم Mistres America 2015
  جهت بزرگنمایی روی تصاویر کلیک کنید

   

   

  باکس دانلود
  کیفیت BluRay 1080p
  دانلود
  کیفیت BluRay 720p
  دانلود
  کیفیت BluRay x265
  دانلود
  تریلر
  دانلود
  این مطلب را به اشتراک بگذارید

  مطالب مرتبط

  راهنمای دانلود

  1- برای دانلود، به روی عبارت "لینک دانلود" کلیک کنید و منتظر بمانید تا پنجره مربوطه ظاهر شود سپس محل ذخیره شدن فایل را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا دانلود تمام شود.
  2- اگر نرم افزار مدیریت دانلود ندارید، پیشنهاد می شود برای دانلود فایل ها حتماً از یک نرم افزار مدیریت دانلود و مخصوصاً FlashGet استفاده کنید.
  3- تمامی لینک های موجود در سایت به صورت مستقیم بوده و شما میتوانید هر موقغ که خواستید با استفاده از نرم افزار FlashGet دانلود را متوقف و سپس از ادامه دانلود نمایید.
  4- فایل دانلود شده به صورت فایل فشرده zip می باشد و شما باید برای خارج کردن فایل از حالت فشرده بر روی آن راست کلیک کرده و سپس Extract Here را بزنید سپس پسورد را وارد کرده و در آخر ok را بزنید تا فیلم از حالت فشرده خارج گردد.
  3- توجه داشته باشید به هنگام وارد کردن پسورد حتما آن را به صورت دستی و با حروف کوچک به صورت www.jahandl.com تایپ نمایید و از کپی کردن پسورد خودداری نمایید تا در موقع خارج کردن از حالت فشرده با ارور مواجه نشید.
  4- بعد از دانلود به هیچ عنوان اسم پوشه را تا زمان خارج کردن از حالت فشرده تغییر ندهید و همچنین تا پایان خارج شدن از حالت فشرده فیلم را اجرا نکنید.