• دانلود فیلم The Butterfly Effect 2004 با کیفیت بلوری دوبله فارسی Bluray Dubbed

  دانلود فیلم جدید The Butterfly Effect 2004 با زیرنویس فارسی و لینک مستقیم

  دانلود فیلم سینمایی The Butterfly Effect 2004 از سرور جهان دانلود

  به همراه اطلاعات و نقد و بررسی کامل فیلم The Butterfly Effect

  دانلود فیلم The Butterfly Effect 2004

  نام فیلم: The Butterfly Effect 2004

  ژانر: علمی-تخیلی، هیجانی

  محصول: آمریکا, کانادا

  کارگردان: Eric Bress, J. Mackye Gruber

  زبان: انگلیسی

  امتیاز: 7.7/10

  بازیگران: Ashton Kutcher, Melora Walters, Amy Smart

  خلاصه داستان: داستان فیلم درباره پسری به نام ایوان تربورن می باشد که در کودکی اش سختی های زیادی کشیده است. او به تدریج متوجه می شود که حافظه اش دچار مشکل شده و کم کم خاطراتش را فراموش می کند. در ادامه با رفتن به مدرسه و آموزش نوشتن، او خاطرات روزانه اش را می نویسد. حال او به دانشگاه می رود و بیماری او تقریبا بهبود یافته است اما یک روز، هنگامی که یکی از خاطرات گذشته اش را مطالعه می کرد، ناگهان خود را در گذشته می بیند و تصمیم می گیرد تا رخدادی های ناگوارش را تغییر دهد. پس از آن …

  جزئیات و عوامل سازنده فیلم The Butterfly Effect 2004

  نام فیلم : The Butterfly Effect 2004

  ژانر فیلم : علمی-تخیلی، هیجانی

  امتیاز فیلم : 7.7/10

  کارگردان : Eric Bress, J. Mackye Gruber

  نویسندگان : J. Mackye Gruber, Eric Bress

  بازیگران : Ashton Kutcher, Melora Walters, Amy Smart, Elden Henson

  تاریخ اکران : 23 ژانويه 2004

  زمان فیلم : 113 دقیقه

   

  نقد و بررسی فیلم The Butterfly Effect 2004:

  به نظر مي‌رسد که برخي نقدها قصد دارند «اثر پروانه‌ای/ The Butterfly Effect» را به صورت فيلمي علمي تخيلي توصيف کنند. آنچه تاکنون در اين باره گفته شده کاملاً اشتباه است بخش اندکي از آن چه در جريان اين فيلم رخ مي‌دهد را مي‌توان به علم يا فناوري ربط داد، و به زور چپاندن «اثر پروانه‌ای» در اين ژانر رويکردي کاهلانه و غيرقابل توجيه است. گرچه ردپاي سريال «منطقه شفق/Twilight Zone» ساخته راد سِرلينگ در اين فيلم ديده مي‌شود، اما بايد توجه داشته باشيد که بسياري از قسمت‌هاي سريال کلاسيک راد سِرلينگ جايي بين ژانرهاي فانتزي و وحشت قرار مي‌گيرند و اين دقيقاً جايي است که «اثر پروانه‌ای» به آن تعلق دارد.

  با وجود اين، «اثر پروانه‌ای» فيلمي جذاب و متقاعد کننده است که با درونمايه قدرت انتخاب و شانس بازي مي‌کند، ولي نه آن قدر که از حد متعارفش خارج شود. بدون شک، حفرات زيادي در فيلمنامه وجود دارند (که برخي از آن‌ها اساسي هستند)، اما اکثرشان تا مدتي بعد از اتمام نمايش فيلم و تحليل آن در بحث‌هاي بعد از اکران رو نمي‌شوند. پايان فيلم، فريب است، و شايد اَشتون کاچِر بهترين گزينه براي بازي در نقش اول نباشد. با اين حال، عليرغم اين ايرادها، قاطعانه تماشاي اين فيلم را توصيه مي‌کنم. در ماه ژانويه که اغلب فيلم چنداني اکران نمي‌شود، «اثر پروانه‌ای» در صدر بهترين‌ها مي‌ايستد.

  دانلود فیلم The Butterfly Effect 2004

  «اثر پروانه‌ای» نام خود را از يکي از قضاياي تئوري هرج و مرج گرفته است: اگر پروانه‌ای در شمال آفريقا بال بزند مي‌تواند آن سوي دنيا توفاني به راه بيندازد (براي توضيحات مشابه به نقد “پارک ژوراسيک / Jurassic Park” مراجعه کنيد). در اين مورد، با پرسشي درباره علّيت فضايي مواجه نيستيم، بلکه با اين سئوال روبروييم که چگونه تنظيم جريان زمان مي‌تواند منجر به لغزيدن در دنياي موازي شود. با پيروي از اصل سادگي[۱]، «اثر پروانه‌ای» مي‌کوشد تا بدون گيج کردن يا از دست دادن مخاطب خود پيش رود. «اثر پروانه‌ای» جزء آن دسته فيلم‌ها نيست که يک لحظه غفلت از آن منجر به نفهميدن کل فيلم مي‌شود، گرچه اين ايده خوبي براي جلوگيري از رفتن تماشاچي‌ها به بوفه سينما است.

  اِوان تِربورن (با بازي اَشتون کاچِر) دانشجوي ۲۰ ساله اي است، که احساسات عاطفي‌اش از اکثر آمريکايي‌ها قوي‌تر است. او از سن هفت سالگي در لحظات وقوع استرس عاطفي شديد، مانند وقتي که يکي از دوستان خانوادگي او را مورد آزار و اذيت قرار مي‌دهد يا وقتي که به همراه چند تن از دوستانش درگير يک شوخي خرکي، غش مي‌کند. ايوان ياد مي‌گيرد که با تمرکز روي واژه هاي مجله اي، که خود در طول ساليان تهيه کرده است، به سوي گذشته سفر کند و برخي رويدادهاي خاص را از نزديک تجربه کند. گاهي اوقات مي‌تواند تغييراتي ايجاد کند؛ گاهي اوقات هم کاري از او ساخته نيست. وقتي يکي از دوستان دوران کودکي‌اش، کِيلي ميلِر (با بازي اِمي اِسمارت)، به خاطر کاري که اِوان انجام داده اقدام به خودکشي مي‌کند، اِوان تصميم مي‌گيرد در زندگي‌اش تغيير ايجاد کند. و وقتي چنين مي‌کند، متوجه مي‌شود که مي‌توانسته فرد بهتري باشد اگر در فرمول پيچيده قضا و قدر دخالت نمي‌کرد.

  دانلود فیلم The Butterfly Effect 2004

  کارگردان‌هاي «اثر پروانه‌ای، اِريک بِرِس و جِي.مَکي گِروبِر (که در نگارش فيلمنامه نيز مشارکت داشته اند)، فيلمي ساخته‌اند که نه تنها سرگرم کننده است، بلکه از ما مي‌خواهد تا درباره عواقب کارهاي خود خوب فکر کنيم. (اين نخستين تجربه آن‌ها پشت دوربين است؛ آن دو قبلاً در نوشتن فيلمنامه «مقصد نهايی ۲/ Final Destination 2» اقدامي که قصد دارم به خاطرش آن‌ها را ببخشم) با هم همکاري کرده‌اند. رد پاي کم رنگي از فيلم «درب‌های کشويی / Sliding Doors» در اين فيلم ديده مي‌شود، گرچه بر خلاف آن، «اثر پروانه‌ای» نه تنها يک کمدي عشقي نيست بلکه تکامل موازي دنياهاي مختلف را نيز به ما نشان نمي‌دهد. اين فيلم تناسخ ايوان را در جريان مداخله وي در چرخه رشدش دنبال مي‌کند و آينده وي را شوم تر و شوم تر رقم مي‌زند، حتي او تمام استحاله‌هايي که تجربه کرده است را به ياد مي‌آورد.

  براي اشتون کاچر بدون شک اين فيلم فرصتي است تا از تصويري که از او در مجموعه هاي “دوربین مخفی  ” و “اون شوی دهه۷۰ / That ’70s Show” به وجود آمده دور شود و ثابت کند که مي‌تواند واقعاً بازيگر باشد. با اين حال، در حالي که کاچِر خود را چندان اذيت نمي‌کند، يکي مثل بيلي کِرودِپ يا جَرِد لِتو (که نقشش در «مرثيه اي بر يک رويا/ Requiem for a Dream» به ياد ماندني است) ممکن بود خيلي بهتر از پس نقش اِوان بر بيايند. به هر حال، کاچِر آن قدرها هم بد نيست که بخواهد کل پروژه را خراب کند.

  دانلود فیلم The Butterfly Effect 2004

  از نظر بازيگري، کاچِر با بازيگران خوش بر و رو و خوش اندام ديگري مانند اِمي اِسمارت، ويليام لي اسکات (در نقش برادر کِيلي) و اِلدِن هِنسون (در نقش لِني، يکي ديگر از دوستان دوران کودکي اِوان) هم¬بازي است. عضو ارشد فهرست بازيگران اِريک اِستولتز، بي رمق ترين کاراکتر فيلم، است

  پايان فيلم بسيار ضعيف است و ممکن است نتيجه اين باشد که فيلم سازها خود را به گوشه اي کشانده‌اند و دوست ندارند بر مبناي جريان فکري نهيليسم دست به نتيجه گيري بزنند. گرچه پايان فيلم يک فريب است، اما اندکي طنين دار است، چون قصد ندارد که لحن تيره فيلم را از بين برد. از جهات زيادي مي‌توان «اثر پروانه‌ای» را فيلمي درباره پشيماني دانست و سکانس‌هاي پاياني فيلم بر اين مفهوم تاکيد مي‌کنند. البته فيلم به حد کافي جذاب است که اين احساس شک و دودلي را کوچک کند؛ معدود افرادي، که از تماشاي فيلم‌هاي غيرمتعارف لذت مي‌برند، ممکن است با تماشاي «اثر پروانه‌ای» دچار احساس پشيماني شوند.

  مشخصات دانلود
  کیفیت دوبله 1080
  دانلود
  کیفیت دوبله 720
  دانلود
  تریلر
  دانلود
  صوت دوبله فارسی
  دانلود
  این مطلب را به اشتراک بگذارید
  برچسب ها

  مطالب مرتبط

  راهنمای دانلود

  1- برای دانلود، به روی عبارت "لینک دانلود" کلیک کنید و منتظر بمانید تا پنجره مربوطه ظاهر شود سپس محل ذخیره شدن فایل را انتخاب کنید و منتظر بمانید تا دانلود تمام شود.
  2- اگر نرم افزار مدیریت دانلود ندارید، پیشنهاد می شود برای دانلود فایل ها حتماً از یک نرم افزار مدیریت دانلود و مخصوصاً FlashGet استفاده کنید.
  3- تمامی لینک های موجود در سایت به صورت مستقیم بوده و شما میتوانید هر موقغ که خواستید با استفاده از نرم افزار FlashGet دانلود را متوقف و سپس از ادامه دانلود نمایید.
  4- فایل دانلود شده به صورت فایل فشرده zip می باشد و شما باید برای خارج کردن فایل از حالت فشرده بر روی آن راست کلیک کرده و سپس Extract Here را بزنید سپس پسورد را وارد کرده و در آخر ok را بزنید تا فیلم از حالت فشرده خارج گردد.
  3- توجه داشته باشید به هنگام وارد کردن پسورد حتما آن را به صورت دستی و با حروف کوچک به صورت www.jahandl.com تایپ نمایید و از کپی کردن پسورد خودداری نمایید تا در موقع خارج کردن از حالت فشرده با ارور مواجه نشید.
  4- بعد از دانلود به هیچ عنوان اسم پوشه را تا زمان خارج کردن از حالت فشرده تغییر ندهید و همچنین تا پایان خارج شدن از حالت فشرده فیلم را اجرا نکنید.